Kraunama..

Apie meistrą

Esu Juozas Žilinskis, akmenorius.

Užaugau Salantų miestely, bet vasaras leisdavau senelio Kazimiero Orvido sodyboj. Beveik kasdien – ant dviračio, ir pirmyn į kaimą, pas bočių. Vasarą ten buvo obuoliai, kriaušės, trešnės, akmenys, žmonės, judėjimas. Senelis buvo tikras akmentašys, stiprus vyras, turėjo tvirtą charakterį. O jo sūnus Vilius, mano mamos brolis, dirbo žmonėms ir Dievo garbei. Dėdė nemačiom mane auklėjo. Buvom gimę tą pačią rugpjūčio mėnesio dieną, tik metai skirtingi.

Užaugęs baigiau statybos technikumą, trejus metus atitarnavau sovietiniam laivyne. Pradėjau dirbt pagal specialybę, atsirado šeima. Tada vėl prisišliejau prie akmens, atradau save šioje srityje. Atsimenu, jaunystėj norėjau ne kamuolio, o guminės valties – plaukt upe reikėjo. Šiandien suprantu, kad priplaukiau savo vietą. Akmenoriaus darbas man yra ne vien pajamų šaltinis, bet ir gyvenimo būdas. Be to, tame matau senelio ir dėdės darbų tęstinumą.

Dirbdamas su akmeniu mėgstu netradicinius sprendimus. Akmuo man yra nuostabi, šilta, išliekamąją vertę turinti medžiaga. Tai, ką sukūrė gamta, labai lengva suardyti, o išsaugoti akmens formą ir perteikti jo charakterį daug sunkiau, bet įdomiau. Kiekvienas mano darbas yra kitoks, antro tokio pat nepamatysit, nes pats akmuo – nuostabiausia gamtos sukurta dėlionė.

Džiaugiuosi, kad mano darbai šildo ir kitus žmones, nesvarbu, kur – Lietuvoje, Anglijoje ar Norvegijoje.

Jūsų akmenorius Juozas